O nás

Vítejte v Body Balance - masáže s Emily Heimerle. Vždycky jsem měla zájem o zdraví a proto jsem po střední škole šla dál studovat fyziologii a anatomii na vysokou školu. Studium jsem zakončila bakalářským titulem. V praxi jsem pokračovala jako osobní trenérka. Poté jsem nějakou dobu cestovala po africkém kontinentě, kde jsem se také usadila. V Kapském městě jsem se dále rozvíjela v mé současné profesi studiem Shiatsu masáže (japonský styl pístového tlaku založený na tradiční čínské medicíně).

V České republice jsem absolvovala kurz klasické a sportovní masáže a lymfatické masáže.

Tyto formy masáže jsou součástí mé praxe a praktikuji je individuálně nebo v kombinaci.

Věřím, že v lidském životě je důležité uvést zdraví na první místo.

Co je Shiatsu?


Co je SHIATSU? Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle (tzv. tsubo body) je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu je podporovat proces sebe-uzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.
Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Odborně prováděná shiatsu masáž podporuje obecné zdraví jedince a může být užívána jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží. Lidé věnující se shiatsu se brání zjednodušenému výkladu, že jsou schopni léčit. Důležité je rozpoznat, že v těle něco nehraje, že existují jisté varovné příznaky, a poté vyladit proudění energie do té míry, že k nemoci vůbec nedojde.
Co lze léčit
Masáže shiatsu jsou vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychlují rekonvalescenci po nemoci či operaci, zmírňují vedlejší účinky některých lékařských procedur (chemoterapie, ozařování) nebo mohou pomoci v těhotenství (stabilizují následky hormonálních výkyvů, jsou prevencí bolestí v zádech, křečových žil a hlavně napomáhají těsnějšímu kontaktu matky a plodu). Masáže pomáhají při celkové únavě a stresu, alergiích, dýchacích potížích. Odstraňují a zmírňují bolesti různého typu - zad, šíje. Jsou doporučovány pro regeneraci sportovců a k celkovému posílení krevního oběhu. Mohou zmírnit střevní a žaludeční potíže. Pro celou proceduru je velmi důležité, aby ošetřovaný ležel pohodlně a současně se uvolnil i psychicky. Při ošetřování je někdy pociťováno příjemné teplo, mravenčení nebo i emocionální uvolnění. Někdo pocítí přímo příliv energie a následně opětovný přísun vitality.
Shiatsu může fungovat velmi dobře tam, kde jiné prostředky léčby nezabírají nebo zabírají jen velmi pomalu, tam, kde příčina potíží je nejasná nebo klasickými prostředky nezjistitelná. Je účinná u psychosomatických onemocnění, kde se neví, "od čeho to vlastně je", tedy zda se jedná o potíž orgánového, pohybového, nervového nebo psychického původu, u tzv. záhadných potíží, a podpůrně při léčbě prakticky všech psychických onemocnění.
Shiatsu v doslovném překladu znamená "léčení tlakem prstů rukou". Ale slovo "Shi" je také číslovka čtyři, ale i nepohoda nebo smrt a japonské slovo "Shičchi" prý znamená špatná, mrtvá energie nebo hřbitov. Slova "a tsu" je užíváno v bojových uměních. Tedy volně přeloženo může pro nás slovo Shiatsu být japonsko-čínský výraz "zpomalení, odražení degenerace či smrti" nebo také v hlubším slova smyslu "prohloubení a procítění životních sil".